راز های موفقیت در مصاحبه استخدام به همراه بایدها و نبایدها در مصاحبه استخدام

بایدها و نبایدها در مصاحبه استخدام ;

 

امروزه دیگر روش های استخدام سنتی به پایان رسیده است. آن دوره ای که مشاغل نیاز تخصص آکادمی نداشتند و افراد بیشتر بر حسب آشنابودن و مورد اطمینان بودن استخدام می شدند. امروزه برای استخدام شدن در هر شغلی قطعا باید مورد مصاحبه قرار گیرید حالا یا یک مصاحبه مفصل و یا یک مصاحبه کوتاه و سرپایی ولی آنچه که مهم است این است که شما باید فنون مصاحبه را بیاموزید. در مصاحبه جدا از اطلاعات فنی ودانش تخصصی عوامل دیگری نیز می توانند در استخدام شما تاثیر گزار باشند و شما را به عنوان یک کارمند نمونه در ذهن مصاحبه کننده معرف کند. برای آموختن این نکات این مطلب را از دست ندهید:

 

 

بایدها و نبایدها در مصاحبه استخدام

 

الف: متمرکز باشید;

اگر هنگام مصاحبه، پای خود را بلرزانید، انگشت هایتان را با سرعت تکان دهید و یا گردن خود را بخارانید باعث میشوید تا مصاحبه کننده شما را به عنوان فردی بشناسد که نمی تواند لحظه ای تمرکز کند و قطعا هیچ رئیسی چنین کارمندی نمی خواهدو پس نباید هنگام مصاحبه، مکررا بینی خود را لمس کرده و یا گردن خود را بمالید. پیشنهاد می شود حتی اگر دچار گرفتگی گردن نیز شدید، برای مدتی تحمل کنید تا سوء برداشتی برای فرد مصاحبه کننده پش نیاید.

 

ب) به زبان بدن تان اهمیت بدهید ;

1: در مصاحبه ها نباید دست به سینه بنشینید،زیرا این ژست به شما ظاهری غیر دوستانه و غیر متعد می دهد.
2: نباید بدن خود را به سمت درب اتاق متمایل کنید، باعث می شود هر لحظه در حال فرار به نظر برسید.
3: نباید قوز کنید، این حالت شما را بدون علاقه و آمادگی نشان می دهد

 

 

بایدها و نبایدها در مصاحبه استخدام

 

 

ج) استفاده محدود از عطر و ادکلن ;

سعی کنید در مصاحبه های کاری از عطر و ادکلن استفاده نکنید. بسیاری از افراد به عطر و ادکلن حساسیت دارند و باعث سردرد شان می شود. اگر تمام مراحل مصاحبه را با موفقیت بگذرانید اما مصاخبه کننده را سرد درد کنید، پاسخ به درخواست استخدام تان منفی خواهد بود. همچنین استفاده بیش از حد از عطر و ادکلم شما را بسیار مشتاق برای استخدام شدن نشان می دهد که ممکن هست این عمل موازنه قدرت در مذاکره را از بین ببرد و موجب شود تا برای استخدام در آنجا کمترین حقوق و مزایا را قبول کنید.

 

 

برقرار کردن ارتباط چشمی ;

در مصاحبه هایی ک تعداد افراد مصاحبه کننده بیش از یک نفر می باشد مراقب باشید که نگاهتان در حین پاسخ دادن به کسی که از شما سوال کرده است لحظاتی نیز متوجه شخص دیگر شود. اما مراقب باشید تا مانند تماشاچیان تنیس مداک سر و گردن خود را تکان ندهید و حرکت بدن خود را غیر قابل پیش بینی جلوه بدهید تا جذاب به نظر برسید.

 

 

بایدها و نبایدها در مصاحبه استخدام

 

 

هـ) عجول نباشید ;

در زمان مصاحبه همیشه امکان تاخیر و وقفه وجود دارد. هیچ گاه عجله به خرج ندهید و وقت بعد از مصاحبه خود را آزاد بگذارید تا استرس به شما دست ندهد. نباید به دلیل تاخیر به وجود آمده در زمان مصاحبه تان فرد یا مسئول مصاحبه کننده را سرزنش کنید زیرا در برخی موارد این سرزنش می تواند نتیجه مصاحبه را تغییر دهد. پس اگر برای فرد مصاحبه کننده یک کار فوری پیش آمد، اجازه دهید کارش را تمام کند اگر متوجه شدید کار بسیار مهمی در حال انجام است، می توانید برای خروج از اتاق و منتظر ماند اجازه بگیرید.

 

 

ل) پایان مصاحبه ;

بعد از چند پرسش و پاسخ سنجیده شده، تقریبا کار تمام است و نوبت به پایان مصاحبه و خداحافظی میرسد. هنگام خداحافظی راست ایستاده و تا زمانی که مصاحبه کننده دست خود را دراز نکرده نباید برای دست دادن پیش قدم شوید. آرامس و متإنت خود را هنگام خروج از اتاق، ساختمان شرکت و سوارشدن تاکسی یا ماشین شخصی تان حفظ کنید. اکر همه چیز خوب پیش رفته باشد، هیچ چیز نمی تواند وضعیت را به اندازه این که کارفرما آینده تان شما را در حال بشکن زدن از پنجره اتاقش ببیند، کار را خراب کند. اما بعد از تمام این مراحل میتوانید بدن خود را شل کرده و منتظر تماس از سوی شرکت مصاحبه کننده باشید.

 

 

باید ها و نباید ها در مصاحبه استخدام

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *