رژِیم تغذیه ای افراد متفکر باید چگونه باشد؟

رژِیم تغذیه ای افراد متفکر باید چگونه باشد؟

 

برخی براین باورند که افرادی که کارهای فکری بیشتری انجام می دهند و از عضلاتشان استفاده چندانی نمی کنند، نیازی به تغذیه مقوی و چندانی ندارند. اما حقیقت آن است که این افراد احتیاج شدیدی به مواد غذایی گرمازا مانند چربی ها و شیرینی ها ندارند اما نیاز شدید به املاح مفید دارند که از این رو می توانیم بگوییم این دسته از افراد رژیم غذایی خاص خود را دارنند. برای آشنایی با رژیم خاص این افراد ادامه مطلب را با دقت بخوانید.

 

رژِیم تغذیه ای افراد متفکر باید چگونه باشد؟

 

 

افراد متفکر چه مواد غذایی استفاده کنند؟

منظور از افراد متفکر افرادی هستند که کارهای عظلانی بسیار کمی در طول روز دارند و بیشتر کار آن ها مرتبط با تفکر و فکر کردن می باشد. از این دسته افراد میتوان به مدیران، کارمندان، معلمین و … اشاره کرد.
همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم این دسته افراد نیاز زیادی به مصرف چربی ها و قند ها ندارند. افراد متفکر بایستی مصرف روزانه مواد لبنی را حفظ کنند، زیرا بدن آن ها نیاز به کلسیم و فسفر دارد. در تحقیقات نیز ثابت شده است که کمبود فسفر در بدن می تواند در طول روز خستگی های مکرر را برای افراد به وجود بیاورد. سبزی ها نیز به دلیل سرشار بودن از املاح مختلف می توانند جایگاه مناسبی در تغذیه روزانه این دسته از افراد داشته باشند.

 

 

دستور مصرف غلات و ادویه جاب ;

غلات به دلیل دارا بودن هیدروکربنه، صرف سوخت و ساز بدن می شود. هر میزان که استفاده از این دسته غذایی برای کارگران و ورزشکاران میتواند مفید باشد برای افراد متفکر کمتر ضروری است. مصرف ادویه و چاشنی ها از این رو پیشنهاد نمی شود که برای خوشمزه شدن غذا استفاده می شود و نتیجه آن ازدیاد اشتهاه و مصرف بیش از حد معمول غذا می شود که بدن برای هضم آن مجبور به انتقال خون بیشتری به معده می شود و کمبود خون در سیستم مغز به وجود می آید که نتیجه آن اختلال در سیستم مغز می شود که برای افراد متفکر حیاتی ترین بخش مغز می باشد و بایستی به خوبی از آن مراقبت نماینند.

 

 

رژِیم تغذیه ای افراد متفکر باید چگونه باشد؟

 

 

مصرف گوشت و تخم مرغ ;

گوشت و تخم مرغ به دلیل دارا بودن مقدار زیادی آلبومین، فسفر و کلسیم ننمیزان قابل توجه ای فسفر و کلسیم به بدن تزریق می نماید و باعث چاقی نیز نمی شود. گوشت ماهی نیز به علت دارا بودن ید می تواند نسبت به دیگر گوشت ها مفیدتر باشد. همچنین یک عدد سیب زمینی آبپز می تواند به عنوان یک میان وعده مفید استفاده شود.

 

 

نوشیدنی و مایعات;

اغلب متفکرین عادت دارند برای رفع خستگی از یک فنجان چای یا قهوه استفاده کنند. این نوشیدنی ها به دلیل دارا بودن کافئین مقداری از خستگی آن ها می کاهد و انرژِی بیشتری برای انجام کارهای روزانه می بخشد، که همین دلیل باعث رضایت آن ها از این نوشیدنی ها شده است. اما به خاطر داشته باشید که بهترین نوشیدنی برای این دسته از افراد آب و آبمیوه های طبیعی می باشد.

 

رژِیم تغذیه ای افراد متفکر باید چگونه باشد؟

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *