مهم ترین دلیل شکست کسب و کارها را در این مطلب بخوانید!

مهم ترین اشتباهاتی که منجر به شکست کسب و کارتان می شود ;

 

 

برایان تریسی یکی از موفق ترین نویسندگان در حوزه کسب و کار و همچنین از کارآفرینان برتر جهان می باشد.
این نویسنده در بخشی از کتاب خود به مهم ترین اشتباهاتی که منجر به شکست کسب و کارتان می شود اشاره کرده است که در این مطلب به چکیده مفیدی از آن نوشته می پردازیم تا بتوانید کسب و کارتان را از شکست نجات دهید.

شرکت های بزرگ حسابداری هزاران کسب و کار قدیمی و نوپا را بررسی کردند تا به دلیل ورشکستگی یا شکست مالی آن پی ببرند. در نتیجه ای بسیار جالب آن های پی بردند که اکثر این موارد بسیار شبیه به یکدیگر می باشد و دلیل شکست اکثر کسب و کار ها مشترک می باشد. پس لازم می باشد شما نیز این به این دلایل آگاه باشید و در هر لحظه کسب و کارتان را از آن ها دور نگه دارید.

 

 

مهم ترین دلیل شکست کسب و کارها

 

 

مهم ترین دلیل شکست کسب و کارها ;

 

 

دلیل اول: کنترل ضعیف هزینه ها

سعی کنید در ابتدای کار با کمترین هزینه کسب و کار خود را شروع کنید و از هزینه های بی رویه خودداری کنید. کنترل سفت و سختی بر روی هزینه های شرکت خود اعمال کنید و حساب ریال به ریال شرکت را داشته باشید. برایان تریسی در بخش از کتاب خود چنین می نویسد: به یاد داشته باشید که پول، همه چیز است. به خوبی از پول حفاظت کنید، اگر پول از بین برود شرکت هم از بین خواهد رفت.

 

 

دلیل دوم: طمع در قیمت گذاری محصول

در ابتدا بهتر هست قیمت مناسبی بر روی محصول یا خدمات خود بگذارید. نباید با طمع سعی در قیمت گذاری بالا در محصولاتان داشته باشد. سعی کنید در همان ابتدا ارائه محصول یا خدمات تان سود منصفانه ای ببرید و بعد از مدتی که تقاضا برای محصولتان افزایش پیدا کرد قیمت ها را کمی افزایش بدهید، زیرا در این هنگام محصول یا خدمات تان دارای اعتباری در بازار شده است و کمی افزایش قیمت نمی تواند مشتری را از خرید آن منصرف کند.

 

 

مهم ترین دلیل شکست کسب و کارها

 

دلیل سوم: عجول بودن برای رسیدن به نتیجه ;

دلیل سوم شکست اکثر کسب و کارها، تلاش برای رسیدن به موفقیت های زیاد در مدت زمان کوتاه می باشد.مهم ترین شاهد برای اثبات این حرف، شرکت های هستند که به جای نفوذ قدم به قدم در مشتری، هزینه های زیادی را صرف تبلیغات می کنند.
این کارآفرین برتر در بخشی از کتاب خود می نویسد که: یادتان باشد که هر چیزی دو برابر هزینه و سه برابر مدت زمانی را که در بهترین حالت تخمین زده اید، به خود اختصاص خواهد داد.

چهارمین دلیل: نداشتن یک هدف مشخص برای کسب و کارتان

یکی از مهم ترین نکات در ابتدای هر کسب و کاری تهیه یک تقشه برای آن می باشد تا در میان دوراهی ها، مسیر خود را گم نکرده و از هدف اصلی دور نشوید. شما باید برای هر بخش از کسب و کارتان هدفی را مشخص و آن بخش را برای رسیدن به آن هدف مسئول دانسته و مرتب پیشرفت آن بخش را پیگیری کنید تا مشکلات احتمالی آن نیز رفع شود.

 

 

مهم ترین دلیل شکست کسب و کارها

 

 

پنجمین دلیل: کیفیت پایین محصول و یا خدمات

دیگر نکته ای که باعث شکست برخی از کسب و کارهای نوپا شده، کیفیت پایین محصول می باشد. به خاطر داشته باشید بهترین تبلیغ برای کسب و کارتان کیفیت محصول یا خدمات ارائه دهنده از سوی شما می باشد، پس به کیفیت محصول بسیا دقت کنید. کیفیت پایین محصول، کار فروش را در ابتدا کار سخت و در ادامه تقریبا غیر ممکن می کند.

 

 

ششمین دلیل: کاهش فروش یا افت شتاب در بخش فروش

دلیل ششم شکست کسب و کارها کاهش فروش آن ها می باشد. در این مورد از شکست کسب و کار، مدیران آنقدر مشغول امور دیگر می شوند که یادشان می رود بدون فروش تمام کارهای دیگر بیهوده و بی نتیجه هست. در کسب و کارتان همیشه فروش را نسبت به دیگر امور در اولویت قرار دهید و دیگر فعالیت ها را در درجه دوم قرار دهید.

 

 

مهم ترین دلیل شکست کسب و کارها

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *