مهم ترین دلیل موفقیت برخی و شکست خوردن خیلی ها

مهم ترین دلیل موفق شدن و شکست خوردن افراد

 

 

اگر به اطراف خود نگاه کوتاهی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که تعداد افراد موفق کم تر از افراد ناموفق می باشد. به نظرتان دلیل اش چیست؟
دلیل اش جزء رعایت چند نکته توسط دسته اول می باشد که دسته دوم به آن ها اهمیتی نمی دهند. و مشخصا دسته اول افراد موفق و دسته دوم افراد شکست خورده و ناموق هستند. برای پی بردن به علت موفقیت افراد موفق و علت شکست خوردن افراد ناموفق این مطلب را با دقت بخوانید.

 

 

مهم ترین دلیل موفق شدن و شکست خوردن افراد

 

 

مهمترین علت موفق شدن افراد موفق:

 

الف) مثبت اندیش هستند ;

مثبت اندیشی بدین معنی که هدف اصلی آن ها خدمت به بشریت و رفع مشکلات مردم است حال اگر هدفشان علمی باشد یا غیر علمی. اگر به اهداف افراد موفق و ثروتمندنگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که آن ها فقط و فقط به دنبال خدمت به مردم بوده اند. استیوجابر، بیل گیتس و یا مارک زاکربرگ نمونه ای از این افراد هستند. برای مثال مارک زاکربرگ هدف خود را از تاسیس فیسبوک، ایجاد یک شبکه اجتماعی آسان و سهل برای ایجاد ارتباط بیم مردم بیان کرده است اما وی هم اکنون یکی از ثروتمند ترین افراد می باشد.
این را به خاطر داشته باشید که اگر یک قدم مثبت به سوی کائنات بردارید، کائنات صد قدم مثبت به سوی شما خواهد برداشت. پس از امروز مثبت اندیش باشید.

 

 

ب) گسترش روز افزون ایده اولیه شان

از جمله عادات افراد موفق این است که هیج گاه دست از تلاش نمی کشند و همیشه خواهان به دست آوردن موفقیت بیش تر هستند. افراد موفق زمانی که در زمینه ای به موفقیتی رسیدند سعی میکنند موفقیت خود را در آن حوزه افزایش بدهند. سعی و تلاش کردن هم به این گونه که:
روزی از انیشتین سوال می شود که فرق تو با افراد معمولی چیست؟
انیشتن پاسخ می دهد: اگر از فردی بخواهند که یک سوزن را در انبار کاه پیدا کند، قطعا پس از پیدا کردن دست از جست و جو خواهد کشید. اما من به دنبال سوزن های دیگری در همان انبار میگردم شاید سوزن های دیگری نیز در آن جا گم شده باشد.

 

 

مهم ترین دلیل موفق شدن و شکست خوردن افراد

 

 

 

به ایده هایشان اعتقاد دارند ;

از بارز ترین نکات افراد موفق، باورداشتن به ایده های ذهنی شان که در راستای واقعیت هست، می باشد. افراد موفق پیوسته به فکر عملی کردن ایده هایشان می باشند و تمرکز خود را بر روی هدفشان جمع میکنند. آن ها یک ایده را عملی می کنند ، سپس نکات منفی و مثبت را بررسی می کنند و نکات مثبت را قوت می بخشند و در از بین بردن نکات منفی تلاش می کنند و این گونه است که افراد موفق با استفاده از .این تکنیک موفقیتشان را روز به روز افزایش می دهند.

 

 

علت این که خیلی ها موفق نمی شوند چیست؟

انسان ها از بدو تولدشان به صورت مستمر به دنبال پیشرفت بوده اند. اما آیا این پیشرفت کافی بوده یا کمتر از حد ممکن انسان ها پیشرفت کرده اند؟
اگر تعداد مغز هایی که بر روی کره زمین وجود دارد را با میزان پیشرفت بشر مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که پیشرفت بشر بسیار کمتر از حد ممکن خودش بوده است. پس درمی یابیم که عده زیادی از ما انسان ها در ایده هایمان موفق عمل نکرده ایم، اما آنچه مهم است این است که دلایل این شکست ها چه بوده؟

 

 

مهم ترین دلیل موفق شدن و شکست خوردن افراد

 

 

افراد ناموفق افرادی هستند که:

1) خود و ایده اشان را به خوبی باور ندارند.
2) روش ها و رموز موفقیت را به درستی نمی دانند.
3) طعم شیرین موفقیت را نچشیده اند.
4) روش های تمرکز و فکر کردن بر روی ایده شان را به خوبی نمی دانند.
5) عوامل محیطی اطرافشان تمرکز آن ها را به خودشان جلب میکند.

 

 

مهم ترین ویژگی افراد ناموفق که هر چه زودتر باید ترکشان کنید:

1) عجول بودن و خواهان طی کردن مسیر صدساله را در یک شب بدون هر گونه تجربه
2) با اولین شکست نا امید می شوند و خود را از مسیر موفقیت جدا می کنند.
3) خود را تشنه موفیت می بینند و برای رسیدن به موفقیت بدون تعقل و تإمل دست به انجام هر کاری می زنند.
4) هر راه حلی که به ذهنشان می رسد بدون اندیشیدن به عاقبت آن فورا آنرا عملی میکنند.

 

و در پایان;

آنچه که بسیار روشن هست این است که به نتیجه رسیدن هر ایده یا کاری نیازمند هزار روز تفکر و عمل حساب شده و صحیح می باشد. پس در به بار نشستن ایده هایتان عجول نباشید. درختی را تصور کنید که هم اکنون میوه های شیرینی دارد، آیا این درخت از همان روز اول میوه های شیرینی داشته و یا اصلا میوه ای داشته؟
ایده های کسب و کار شما نیز از همان روز اول با مشکلات و گاهی شکست مواجهه خواهد شد اما شما بایستی با صبوری و تفکر مدیریتی نقاط مثبت کارتان را قوت بخشیده و نقاط منفی کارتان را نیز رفع کنید.
به امید پیروزی

 

 

 

مهم ترین دلیل موفق شدن و شکست خوردن افراد

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • موفقیت
  • مهم ترین دلیل موفقیت برخی و شکست خوردن خیلی ها