مهم ترین نکات برای افزایش فروش از طریق اینترنت و فروشگاه اینترنتی

مهم ترین نکات برای افزایش فروش از طریق اینترنت ;

 

امروزه با گسترش اینترنت در تمامی سطوح شاید بتوان مفهوم ” دهکده جهانی” را به واقعیت نزدیکتر دانست و آن را درک کرد. از جمله مزایای فراگیر شدن اینترنت در بین مردم سهولت در خرید و فروش می باشد. آنچنانکه اگر قصد خرید محصولی را داشته باشید می توانید با جست و جویی آسان و سریع اطلاعات کافی در مورد آن محصول را بدست بیاورید و در صورت تمایل، خرید خود را از طریق اینترنت به راحتی انجام دهید و محصول را درب منزل تحویل بگیرید. اما نکته آنجاست که چگونه از این بستر، حداکثر استفاده را در جهت رونق بخشیدن به کسب و کارمان ببریم؟ پاسخ این سوال را در ادامه این مطلب بخوانید.

 

مهم ترین نکات برای افزایش فروش از طریق اینترنت

 

چرا باید برای افزایش فروش از اینترنت کمک گرفت؟

امروزه نیمی از فروش ها در کشورهای پیشرفته، یا در بستر اینترنت انجام می شود یا از طریق اینترنت تسهیل می شوند. آن درصد قابل توجه دیگری که مستقیما از طریق اینترنت انجام نمی شود از طریق اینترنت اعتبار سنجی شده است قبل از آن که مشتری به شما زنگ بزند یا به محل کارتان مراجعه کند. پس می توان دریافت که امروزه اینترنت نقش مهمی در افزایش فروش دارد و نباید آن را نادیده گرفت. حال اگر تصمیم گرفته اید که بخش فروش اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

 

قدم اول راه اندازی سایت:

مایه دلگرمی است که امروزه راه اندازی یک سایت اینترنتی دردسرهای زیادی ندارد و می توان با کمترین هزینه یک سایت فروشگاهی راه اندازی کرد. و شرکت هایی نیز وجود دارند که با دریافت هزینه به صورت ماهانه فروشگاه اینترنتی شما را به روزرسانی و پشتیبانی می کنند. پس در اولین قدم به یک شرکت طراحی سایت بروید تا ویترین اینترنتی فروشگاه تان را راه اندازی کند.

 

قدم دوم: گسترش سایت

همگام با رشد شرکت تان بایستی وب سایت تان را از لحاظ امکانات به روز رسانی نمایید. زیرا شما میزبان مشتریان اینترنتی بیشتری خواهید بود و برای حفظ آنها بایستی به امکانات سایت، سرعت سایت، و زیبایی سایت اهمیت بیشتری بدهید. و همگام با رشد شرکت تان وب سایت جامع تری طراحی و ارائه کنید.

 

 

مهم ترین نکات برای افزایش فروش از طریق اینترنت

 

قدم سوم: ایجاد کانال ارتباطی بین خود و مشتریان

پس از مرحله اولیه طراحی سایت بایستی یک سری اطلاعات تماس: نظیر آدرس شرکت، شماره های تماس، و ایمیل در آن قرار بدهید تا مشتریان بتوانند از طریق آن با شما در ارتباط باشند و نظرات شان را به شما منتقل کنند. این نظرات می تواند در آینده کسب و کارتان بسیار تاثیر گذار باشد، پس مرتب آن ها را پیگیری کنید و در اسرع وقت به مشتری پاسخ بدهید.
همچنین ایجاد صفحه ای تحت عنوان ” درباره ما” که شامل اطلاعتی در مورد اهداف شرکت یا مجموعه تان باشد می تواند در ایجاد ارتباط بیش تر شما با مشتریان بسیار تاثیر گذار باشد. وبسایت خود را به صورت منظم به روزکرده و برای مطلع کردن مشتریان خود از جدیدترین محصولات به آن ها ایمیل ارسال کنید.

 

 

قدم چهارم: ایجاد امکان یک خرید آسان اینترنتی

مسیر خرید از سایت تان باید بسیار آسان و ساده باشد. نباید هنگام خرید مشتری را دچار پیچیدگی های بی مورد نمایدد. پس از طراحی فروشگاه اینترنتی تان، چندین بار خودتان مسیر خرید از سایت تان را چک کنید تا پیچیدگی های بیهوده آن را رفع کنید.
برای مشتریان امکان پرداخت وجه درب منزل نیز فراهم کنید. برخی از مشتریان هنوز به سیستم پرداخت الکترونیکی اعتماد کاملی ندارند که این امکان میتواند باعث جلب اعتماد آن ها بشود.

مهم ترین نکات برای افزایش فروش از طریق اینترنت

 

 

و درپایان;

اگر هنوز در خصوص اینترنت و کامپیوتر آشنایی ندارید، قدم زنان نه بلکه دوان دوان به یک فروشگاه رایانه مراجعه کنید. خوشبختانه در حال حاضر اکثر ایرادات سیستم های کامپیوتری گرفته شده است و حالا بچه ها نیز می توانند سایت های آموزشی و تفریحی خود را راه اندازی کنند و در دنیای اینترنت برای خود گردش کنند که این می تواند دلیلی باشد برای راه اندازی شعبه اینترنتی شرکت تان. پس هر چه زودتر دست به کار شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *